Egzaminy zawodowe 2021. Wyniki cała Polska. Zdawalność – 88%

egzamin adwokacki egzamin radcowski 2020 2021 wyniki warszawa
Znamy już tegoroczne wyniki egzaminu zawodowego w całej Polsce. Całościowy zestaw danych pozwala na pierwszą analizę i porównania.

Zobacz jak wygląda zdawalność w poszczególnych izbach adwokackich i radcowskich (Wyniki Egzamin Adwokacki 2021, Wyniki Egzamin Radcowski 2021):

1. Egzamin Radcowski 2021
2. Egzamin Adwokacki 2021

1. Egzamin Radcowski 2021

Ostatnie egzaminy radcowskie oraz adwokackie były trudniejsze niż zwykle przez miejsce na początku wybuchu pandemii, więc w tym roku każdy miał nadzieję, że zdawalność będzie coraz większa… i nie myliliśmy się!

egzamin adwokacki egzamin radcowski 2020 2021 wyniki warszawa

Gdańskie, Wrocławskie, Rzeszowskie oraz Katowickie komisje egzaminacyjne udostępniły wyłącznie listę osób, które otrzymały pozytywny wynik. Niestety nie udostępniono na stronach tych izb  bardziej szczegółowych danych, w tym m.in. liczby osób, które przystąpiły do egzaminu.

2. Egzamin Adwokacki 2021

W przypadku egzaminu adwokackiego znamy dziś wyniki jedynie dla zdających w Lublinie, Łodzi Szczecinie, Białymstoku, Zielonej Górze, Gdańsku, Częstochowie oraz w Warszawie. Katowickie, Rzeszowskie oraz Wrocławskie komisje podały tylko liczbę osób, które zdały, zatem podobnie jak w przypadku wyników dotyczących egzaminu na radcę prawnego na razie nie mamy informacji jaki jest procent zdawalności.

egzamin adwokacki egzamin radcowski 2020 2021 wyniki warszawa

3. Gratulacje

88% zdawalność w wynikach, które umożliwiały dokonanie takich obliczeń! To niesłychanie dobry wynik. Mamy nadzieję, że ten poziom utrzyma się wraz z publikacjami wyników w pozostałych okręgowych izbach zawodowych, które będziemy wam publikować na bieżąco.

Gratulujemy wszystkim zdającym, a jednocześnie cały czas trzymamy kciuki i życzymy wspaniałego startu w zawodzie.. Jeśli zastanawiacie się co zrobić po otrzymaniu wyniku. Jak dokonać wpisu na listę. Jak zgłosić rozpoczęcia wykonywania zawodu. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika (wraz ze wzorami wniosków), który przeprowadzi Was przez cały proces krok-po-kroku →

Wpis na listę adwokatów →
Wpis na listę radców →
Adwokat – działalność gospodarcza | CEDIG, PKD, NIP, PIT, VAT, ZUS →
Radca prawny – działalność gospodarcza | CEDIG, PKD, NIP, PIT, VAT, ZUS →

 

Jeżeli uważasz, że artykuł był przydatny zostaw gwiazdki

LEGALVENUE jest pierwszą w Warszawie profesjonalną wspólnotą prawników.

Sprawdź nasze ceny i ofertę – spotkania z Twoimi klientami już od 179 zł/mies. →

 

Zapraszamy również do lektury wpisów z pozostałymi poradami dla pełnomocników →
Dowiedz się więcej o praktycznych aspektach prowadzenia kancelarii