Egzaminy zawodowe 2021. Wyniki Warszawa. Zdawalność – Radcowie 87%, Adwokaci 76%

egzamin adwokacki egzamin radcowski 2020 2021 wyniki warszawa
Znamy tegoroczne wyniki egzaminu zawodowego w Warszawie. Wszystkie komisje radcowskie opublikowały wyniki, a u adwokatów 10 z 11 komisji. Taki zestaw danych pozwala na pierwszą analizę i porównania.

Zobacz jak wygląda zdawalność w Warszawie (Wyniki Egzamin Adwokacki 2021, Wyniki Egzamin Radcowski 2021):

1. Egzamin Radcowski 2021 Warszawa
2. Egzamin Adwokacki 2021 Warszawa

1. Egzamin Radcowski 2021 Warszawa

21.06.2021 roku Komisje Egzaminacyjne nr: 1 i 5 w Warszawie opublikowały, jako ostatnie, wyniki egzaminu radcowskiego. Wynik pozytywny z egzaminu otrzymało średnio 87% osób. Jest on wyższy niż w 2020 roku – wtedy egzamin zaliczyło 79,3% zdających, co oznacza wzrost o niemal 8 punktów procentowych. Ponadto, w 3 komisjach zdawalność przekroczyła 90%.

egzamin adwokacki egzamin radcowski 2020 2021 wyniki warszawa

Całościowe zestawienie wyników potwierdza, że radcowie prawni w tym roku poradzili sobie z egzaminem dużo lepiej niż w poprzednich latach, tegoroczny najniższy wynik jest wyższy od zeszłorocznego średniego o prawie 2 punkty procentowe.

2. Egzamin Adwokacki 2021 Warszawa

Nadal oczekujemy na publikacje wyników komisji egzaminacyjnej nr 1. Jednak wnioskując po wynikach z 10 pozostałych warszawskich komisji, średnia zdawalność w tym roku wyniosła 76,49%. Wyniki pokazują, że warszawskim adwokatom poszło w tym roku nieco gorzej niż radcom prawnym. Niemniej w komisji nr 11, w której zdawalność była najwyższa – aż 91,04% adwokatów in spe uzyskało pozytywny wynik i będzie wkrótce mogło składać ślubowanie adwokackie. Jest to bardzo dobry wynik.

W porównaniu z rokiem ubiegłym (83%) zdawalność egzaminu adwokackiego w Warszawie ogółem jest niższa o 6,5 punktu procentowego. Choć wydaje się być to gorszy, to jest to nadal niezły wynik. Wierzymy, że procentowa ilość pozytywnych wyników w KE 1, która nie ogłosiła jeszcze wyników, będzie nawet wyższy niż ww. średnia.

egzamin adwokacki egzamin radcowski 2020 2021 wyniki warszawa

3. Gratulacje

Serdecznie gratulujemy zdającym. Wyniki są rewelacyjne. Ciężka praca w ramach przygotowań do egzaminów umożliwiła uzyskanie dobrych wyników. Co więcej należy pamiętać, że tak dobre wyniki są pomimo niełatwych, „covidowych” warunków podczas nauki oraz w trakcie samych egzaminów.

Jednocześnie cały czas trzymamy kciuki i życzymy wspaniałego startu w zawodzie. Jeśli zastanawiacie się co zrobić po otrzymaniu wyniku. Jak dokonać wpisu na listę. Jak zgłosić rozpoczęcia wykonywania zawodu. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika (wraz ze wzorami wniosków), który przeprowadzi Was przez cały proces krok-po-kroku →

Wpis na listę adwokatów →
Wpis na listę radców →
Adwokat – działalność gospodarcza | CEDIG, PKD, NIP, PIT, VAT, ZUS →
Radca prawny – działalność gospodarcza | CEDIG, PKD, NIP, PIT, VAT, ZUS →

 

Jeżeli uważasz, że artykuł był przydatny zostaw gwiazdki

LEGALVENUE jest pierwszą w Warszawie profesjonalną wspólnotą prawników.

Sprawdź nasze ceny i ofertę – spotkania z Twoimi klientami już od 179 zł/mies. →

 

Zapraszamy również do lektury wpisów z pozostałymi poradami dla pełnomocników →
Dowiedz się więcej o praktycznych aspektach prowadzenia kancelarii